انجام پروژه جایابی بهینه خازن در شبکه توزیع با گمز

انجام پروژه جایابی بهینه خازن در شبکه توزیع با گمز

در این قسمت یک مقاله در زمینه جایابی بهینه خازن در شبکه توزیع با عنوانOptimal  allocation  of  capacitors  in  radial/mesh  distribution  systems using  mixed  integer  nonlinear  programming  approach با استفاده از نرم افزار گمز شبیه سازی شده است.

در شبکه توزیع از خازن‌ها به منظور تامین توان راکتیو برای کاهش تلفات و بهبود پروفیل ولتاژ استفاده می‌شود. برای مینیمم کردن تلفات سیستم و همچنین هزینه نصب خازن‌ها، جایابی بهینه خازن‌ها اهمیت بسیاری دارد. مسئله جایابی بهینه خازن در واقع پیدا کردن مکان مناسب و ظرفیت مناسب برای بانک‌های خازنی در شبکه توزیع می‌باشد. متعاقبا، تلفات سیستم به دلیل جبران مولفه‌های راکتیو انتقال توان کاهش می‌یابد. در این مقاله با استفاده از نرم افزار گمز، جایابی و سایزینگ بهینه خازن در شبکه‌های توزیع شعاعی 10، 34 و 85 شینه با هدف کاهش تلفات سیستم و کاهش هزینه خازن‌ها صورت می‌گیرد.

توابع بهینه سازی در کد گمز بصورت زیر تعریف می‌شوند. هدف مینیمم سازیسازی هزینه و تلفات میاشد. 

تابع بهینه سازی گمز

در ادامه قیدهای مربوط به میزان توان راکتیو هر خازن، توان اکتیو و راکتیو شبکه، ولتاژ شین و زاویه بار هر باس در نرم افزار گمز لحاظ شده‌اند.

قیدهای برنامه گمز

قیدهای برنامه گمز

قید برنامه گمز

قید گمز

قید زاویه بار در گمز

برای بهینه سازی جایابی خازن، دو شبکه شعاعی 10 و 34 شینه بصورت شکل زیر در نظر گرفته شده اند.

شبکه شعاعی 10 شینه

شبکه شعاعی 34 شینه

در نهایت نتایج بدست آمده از کد گمز با نتایج روش‌های مختلفی از قبیل PSO و فازی مقایسه شده‌اند که این نتایج برتری روش MILP در برنامه گمز (GAMS) را بر سایر روش‌ها نشان می‌دهد. در صورتی که علاقمند به مطالعه بیشتر در این زمینه و یا دریافت شبیه سازی مقاله ذکر شده را دارید با ما تماس بگیرید. سفارش انجام پروژه گمز، انجام پایان‌نامه گمز، انجام پروژه جایابی بهینه خازن در شبکه توزیع و شبیه سازی مقالات با گمز از طریق لینک‌های ارتباطی زیر.

voltamoshaver@gmail.com

09374305423 


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر