انجام پروژه گمز، تاثیر محدودیت توان راکتیو بر حداکثر بارپذیری سیستم

انجام پروژه گمز، تاثیر محدودیت توان راکتیو بر حداکثر بارپذیری سیستم

در این پروژه، مقاله Effect of Reactive Power Limit Modeling on Maximum System Loading and Active and Reactive Power Markets با استفاده از نرم افزار متلب و گمز GAMS شبیه سازی شده است. در این مقاله سعی بر آن است که اثر محدودیت های مختلف سیستم را بر روی ماکزیمم بارپذیری و بازار توان اکتیو و راکتیو بررسی نماییم.

از این رو سه محدودیت آمده در جدول زیر را که بر  معادلات 3 و 7 و 9 و 10  لحاظ شده است را بررسی می‌نماییم. منظور از محدودیت 3 این می‌باشد که ماکزییم توان راکتیو با توجه به توان اکتیو و همچنین ماکزیم جریان استاتور و ماکزیمم ولتاژ بر انگیختگی ژنراتور ها تعیین می‌شود. منظور محدودیت ثابت نیز ثابت فرض کردن کران‌های توان راکتیو بدون در نظر گرفتن دیگر عوامل می‌باشد. در محدودیت های 7 و 9 و 10 ماکزیمم توان راکتیو از شرایط بهینه سازی بدست آمده است.

معادلات 3 و 7 و 9 و 10 در ادامه آورده شده‌اند.

در ابتدا به شبیه سازی معادلات 7 و همچنین در نظر گرفتن محدودیت های 3 و  simlple fixed  پرداخته شده است، سپس با این روند معادلات 9 و 10 نیز شبیه سازی شده‌اند. در این شبیه سازی ها از نرم افزار قدرتمند GAMS و از حل کننده های NLP و DNLP استفاده شده است.

ماکزیمم سازی  Lambdamax

در این قسمت در ابتدا به شبیه سازی معادله 7  پرداخته شده سپس مسئله را با محدودیت های simple fixed و محدودیت‌های رابطه 3 شبیه سازی نموده ایم. در شکل زیر، Lambdamax بر اساس محدودیت‌های L1 و L2 و L3 نشان داده شده است. این نتایج نشان از موثر بودن محدودیت ها بر Lambdamax  می‌باشد.

مدل بازار پخش بار بهینه

در این قسمت  شبیه سازی مسئله 9 به همراه دیگر محدودیت های simple fixed و محدودیت 3 صورت گرفته است. در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم که آیا محدودیت های مختلف توان راکتیو بر خروجی مسئله تأثیر می‌گذارد یا خیر. بدین منظور بایستی دید که آیا نتایچ در شبیه سازی های مسئله با محدودیت های مختلف یکسان می‌باشد یا خیر. نتایج شبیه سازی در شکل های زیر آمده است. با بررسی این نمودارها مشخص می‌شود که محدودیت‌های مختلف اثر چندانی بر SB و نتایج دیگر این شبیه سازی ها ندارد که این امر با نتایج مقاله نیز همخوانی دارد.

 

 

لازم به ذکر است که در این شبیه سازی ها در ابتدا برای بدست آوردن مشخصات سیستم از قبیل ماتریس ادمیتانس از نرم افزار متلب استفاده شده است. سپس قیدهای مسئله در نرم افزار گمز (GAMS) پیاده سازی شده و با استفاده از روش غیرخطی NLP شبیه سازی و حل شده‌اند. شما می‌توانید جهت دسترسی به فایل‌های شبیه سازی و گزارش این مقاله، سفارش شبیه سازی مقاله گمز، پروژه آماده گمز و همچنین سفارش انجام پروژه دانشجویی و پایان‌نامه گمز، از طریق لینک‌های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

voltamoshaver@gmail.com

09374305423


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر