انجام پروژه طراحی PSS با کنترل مد لغزشی

انجام پروژه طراحی PSS با کنترل مد لغزشی

در این پروژه هدف طراحی پایدارساز سیستم قدرت (PSS) با استفاده از کنترل مد لغزشی (Sliding Mode) می‌باشد. قبلا درباره روش‌های مختلف طراحی پایدار ساز سیستم قدرت (PSS) از قبیل روش کلاسیک طراحی PSS، طراحی PSS با کنترل بهینه و طراحی PSS با کنترل فازی صحبت شد. اکنون طراحی PSS با استفاده از کنترل مد لغزشی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای طراحی PSS از شبیه سازی مدل هفرون فیلیپس ژنراتور سنکرون در متلب مطابق شکل زیر استفاده شده است. همچنین PSS کلاسیک برای مدل هفرون فیلیپس طراحی شده است.

شبیه سازی مدل هفرون فیلیپس در سیمولینک متلب

در ادامه کنترل کننده مد لغزشی برای ژنراتور سنکرون متصل به شین بی‌نهایت طراحی می‌شود. پس از انجام محاسبات مربوط به ورودی‌های کنترلی و سطح لغزش، مدل شبیه سازی PSS به همراه کنترلر مد لغزشی (Sliding Mode) در سیمولینک متلب مطابق شکل زیر خواهد شد.

طراحی PSS با کنترل مد لغزشی

برای مقایسه عملکرد بین PSS کلاسیک و PSS طراحی شده با کنترل مد لغزشی، ورودی زیر را به عنوان اغتشاش سیستم در نظر میگیریم.

در اثر اعمال این اغتشاش، تغییرات زاویه بار دلتا ژنراتور سنکرون در دو حالت PSS کلاسیک و PSS مد لغزشی بصورت زیر خواهد بود.

مشاهده می‌شود که زاویه بار در اثر عملکرد PSS مد لغزشی (خط قرمز) عملکرد بهتری در مقایسه با PSS کلاسیک داشته و زودتر میرا می‌شود. همچنین سطح لغزش کنترل کننده مد لغزشی در شکل زیر نشان داده شده است.

جهت خرید مقالات شبیه سازی شده و سفارش مقاله شبیه سازی شده با متلب با عنوان Relay-Free Sliding Mode Control Technique based Power System Stabilizer for Single Machine Infinite Bus System با ما تماس بگیرید.


voltamoshaver@gmail.com

09374305423


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر