انجام پروژه نوسانات پیچشی ژنراتور سنکرون

انجام پروژه نوسانات پیچشی ژنراتور سنکرون

در محاسبات کلی که در یک ماشین در نظر گرفته می شود روتور با گاورنر وقسمت های دیگر یک ماشین سنکرون به عنوان یک جسم واحد در نظر گرفته می شود. این کار در حالت کلی اشتباه می باشد چون هرکدام از اجسامی که روی شفت روتور هستند و می توانند جمعا طولی بیشتر از 50 متر و وزنی بالغ بر چند صد تن داشته باشند نسبت به هم در حرکت و دارای گشتاور می‌باشند. مسئله Torsional Oscillations نتیجه تفاوت بین موقعیت قسمت های مختلف که درروی شفت قرار گرفته اند می باشد.مواردی  که باعث ایجاد Torsional Oscillations می شوند شامل موارد زیر می باشند.

 

Sub synchronous Resonance: در خطوط انتقال طولانی برای کاهش اثر اندوکتانس خط یک خازن با خط سری می کنند.که ممکن است که فرکانس رزونانس ایجاد شده با فرکانس های طبیعی مکانیکی در ژنراتور برابر شود ودر نتیجه باعث ایجاد یک نوسان شدید در شفت شود و آن را بشکند.که این می تواند مهمترین مشکل باشد.

High-Speed Reclosing: این کلید های بسیار سریع که در سیستم های قدرت قرار داده می شوند تا اگر یک خطای گذرای در شبکه ایجاد شد باعث قطعی طولانی مدت نشود. این قطع و وصل ممکن است ایجاد نوساناتی در محور ژنراتور بکند که باعث تغییر شکل شفت شوند.

Heroic Measures

HVDC Torsional Interactions

Torsional fatigue duty due to network switching

برای محاسبه گشتاور تولیدی وفرکانس های طبیعی سیستم مکانیکی می توان آن را با چندین جرم شامل توربین های HP و LP به هر تعداد که وجود داشته باشد و سیستم تحریک وخود روتور ژنراتور بر روی یک محور مدل کرد. به دلیل پیچیدگی مکانیکی که در توربین های بخار وجود دارد بهتر است که مدل توربین بخار بررسی شود.

مدل غیر یکپارچه ژنرانور سنکرون

جهت سفارش انجام پروژه و پایان نامه برق قدرت در زمینه دینامیک سیستم‌های قدرت و مدلسازی ژنراتور سنکرون با ما تماس بگیرید.

voltamoshaver@gmail.com

09374305423

 بخشی از نتایج شبیه سازی اتصال کوتاه سه فاز با در نظر گرفتن اثر نوسانات پیچشی در ادامه نشان داده شده است.

مودهای فرکانس در نوسانات پیچشی


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر