انجام پروژه شبیه سازی ژنراتور سنکرون مرتبه 6 با متلب MATLAB

انجام پروژه شبیه سازی ژنراتور سنکرون مرتبه 6 با متلب MATLAB

در پست‌های قبلی درباره مدل کامل ژنراتور سنکرون و مدل مرتبه 3 هفرون فیلیپس صحبت شد. در ادامه به بررسی شبیه سازی مدل مرتبه 6 ژنراتور سنکرون می‌پردازیم.

محققان در سالهای متمادی به دنبال مدلهای ساده ای برای پیش بینی رفتار دینامیکی ماشینهای الکتریکی به هنگام تغییرات بزرگ بوده اند. در مورد ماشین های سنکرون تعدادی مدل با کاهش مرتبه وجود دارند که برای پیش بینی رفتار دینامیکی تغییرات بزرگ آن به کار برده می شود که یکی از انها مدل مرتبه 6 می باشد.

در این مدل باصرفه نظرکردن از حالت های گذرای استاتور که دارای نوساناتی بسیار سریع تر از نوسانات کند در ماشین مانند نوسانات مکانیکی می باشد ودر نتیجه معادلات موجود در استاتور به معادلات جبری تبدیل می شوند. البته این بدان معنا نیست که دیگر جریان های موجود در استاتور ثابت باقی خواهند ماند بلکه بدان معنا می باشد که تغییرات این جریان ها وابسته به تغییرات دینامیکی دیگر پارامتر ها می باشد.در این شبیه سازی چون معادلات ولتاژ استاتور در دستگاه مرجع روتور بوده اند ما فقط از عوامل مشتقی در استاتور صرفه نظر کرده ایم .به جای ωr در معادلات استاتور ωe قرار داه ایم .

به این ترتیب معادلات استاتور به صورت دو معادله جبری در خواهند آمد که به همراه 6 معادله دیفرانسیل باقیمانده باید حل گردند. بخشی از نتایج شبیه‌سازی مدل مرتبه 6 ژنراتور سنکرون در ادامه آورده شده اند. در صورت نیاز به انجام پروژه دانشجویی و انجام پایان نامه برق قدرت و شبیه سازی ژنراتور سنکرون در سیستم قدرت با نرم افزار متلب با گروه مشاورین ولتا تماس بگیرید.

voltamoshaver@gmail.com

09374305423

شبیه سازی مدل مرتبه 6 ژنراتور سنکرون

نتایج شبیه سازی ژنراتور سنکرون

مشخصه ژنراتور سنکرون


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر