انجام پروژه ها و پایان‌نامه های ساخت انواع ربات

انجام پروژه ها و پایان‌نامه های ساخت انواع ربات

انجام پروژه و پایان نامه های ساخت ربات توسط دانشجویان برتر کشور پذیرفته می شود. پروژه های خود را به آدرس voltamoshaver@gmail.com ارسال کنید یا با شماره 09374305423 تماس بگیرید.

گزارش مختصری از ربات توانبخشی ساخته شده به دست مدیران وبسایت مهندسی برق و رباتیک:

توانبخشی به افراد کمک می­کند تا پس از ابتلای­ آنان به مشکلاتی نظیر سکته، ضایعات نخاعی، جراحی های ارتوپدی، ضربه مغزی و نظایر آن، تا حد امکان عوارض بوجود آمده رفع شوند و عملکردها ی­ قبلی تا حدودی باز یابند. امروزه استفاده از فناوری­های نوین، بویژه استفاده از بازوهای رباتیک برای توانبخشی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این میان ربات­های پوششی با ساختار ویژه خود که مبتنی بر آناتومی بدن انسان می­باشد، نقش ویژه ای را ایفا می­کنند.

مدیران وبسایت مهندسی برق و رباتیک موفق به ساخت ربات پوششی جهت توانبخشی ناحیه مچ دست شده‌اند، در این روش با توجه به عدم خستگی ربات، شدت عملیات توانبخشی نسبت به روشهای سنتی حفظ شده که این امر باعث کاهش مدت زمان بهبودی بیمار و همچنین کاهش هزینه شده است. این ربات توانایی کمک به سالمندان جهت بازیابی توان عضلانی در موارد ضعف عضلانی در ناحیه مچ و همچنین آموزش حرکتها در افرادی که دچار سکته مغزی شده اند، را دارا می­باشد.در طراحی این ربات پوششی توانبخشی مچ، طراحی ارگونومیک مبتنی بر آناتومی مچ انسان، سبکی وزن، کاهش ابعاد و همچنین قیمت پائین تمام شده مدنظر قرار گرفته و نمونه ساخت شده این ربات تا حدودی دارای مزایای مذکور است. این مزیت­ها امکان استفاده از بازوی رباتیک را درقالب یک ربات پیرو در سیستم کنترل از راه دور فراهم می­کند

بیماران نیازمند توانبخشی در ناحیه مچ دست، از این پس میتوانند با کمک ربات پوشیدنی توسعه داده شده توسط مدیران وبسایت مهندسی برق و رباتیک ، زیر نظر پزشک، در منزل به تمرینات توانبخشی بپردازند چراکه این ربات قابلیت هدایت و برنامه‌ریزی از راه دور را دارا بوده و پزشک به منظور ارزیابی روند بهبود بیمار می‌تواند از طریق شبکه اینترنت به نتایج گزارش‌های تمرین‌های توانبخشی بیمار دسترسی داشته باشد. با توجه به کاربرد کنترل از راه دور، تعداد و میزان حرکت مفاصل ربات توسط پزشک از راه دور قابل تنظیم است و ربات می­تواند عمل توانبخشی را در منزل بیمار انجام دهد. این امر باعث کاهش محسوس هزینه عملیات توانبخشی می­شود و بیمار را از مراجعه های مستمر به پزشک بی نیاز می­کند. همچنین نرم افزار گرافیکی طراحی شده برای این ربات، قابلیت تهیه­ ی جاپ گزارش از عملیات توانبخشی را دارد، و این گزارش­ها در فواصل مشخص جهت نظارت بر نحوه­ی انجام عملیات توانبخشی، در اختیار پزشک مورد نظر قرار می­گیرد. ازجمله مزیت های ربات مذکور، پایه ­ی قابل تنظیمی است، که امکان استفاده از هر دو دست چپ و راست را توسط ربات فراهم می­کند.

 

مصاحبه یکی از مدیران سایت با گفتگوی ویژه خبری شبکه 4

تصویر مربوط به بازدید معاون اول محترم رئیس جمهور و وزیر محترم علوم از ربات توانبخشی مچ ساخته شده به دست مدیران وبسایت مهندسی برق و رباتیک

voltamoshaver@yahoo.com

voltamoshaver@gmail.com

09374305423


مطالب مرتبط...

1 نظر

  1. امجدیانامجدیان:

    سلام بهتون تبریک میگم از دیدن این خبر خ خوشحال شدم به امید موفقیت های بیشتر


ابزار وبمستر

ابزار وبمستر